Ako zvoliť fotografiu do životopisu?

Tento rok sme sa často stretávali s tým, že ľudia nevedeli, aká fotografia patrí do životopisu. Dobrá fotografia v životopise je veľmi dôležitá. Nezabudnite, že pokiaľ ide o vašu osobnú značku, imidž, ktorý vytvárate, je rovnako dôležitý ako vaše zručnosti a skúsenosti, ktoré máte. Práve preto sme sa rozhodli vám pomôcť, aby ste do roka 2023 vstúpili nabití vedomosťami.

Tu je niekoľko tipov, ako urobiť dobrú fotografiu:

Pravdepodobne ste už počuli, že je dobré mať v životopise aktuálnu fotografiu. Vyberte si profesionálne vyzerajúcu fotografiu, ktorá ukazuje, ako vyzeráte dnes, a nie ako ste vyzerali pred 10 rokmi. Je dôležité, aby ste sa ukázali ako dospelý človek, preto nepoužívajte fotografie z čias, keď ste boli mladší.

Uistite sa, že ide o obrázok s vysokým rozlíšením, aby na obrazovke vyzeral ostro a jasne. Vážne to nevyzerá dobre ak vaša fotografia je rozpixelovaná.Použite profesionálne vyzerajúcu fotografiu, na ktorej je jasne viditeľná vaša tvár a na ktorej nie sú viditeľné žiadne známky toho, že bola urobená webovou kamerou, telefónom alebo tabletom na pláži. Preto je najlepšie si nechať spraviť fotku profesionálnym fotografom.

Nezabudnite ani na správny výber oblečenia. Stavte na klasickú košeľu alebo blúzku.

Neposielajte fotografie, ktoré sú príliš neformálne alebo by mohli byť nesprávne interpretované ako nevhodné (napríklad fotografie z večierkov).

Neposielajte fotografie z dovoleniek. Fotky z výletov, v plavkách, z roku 2004 nepatria do životopisu.

Nepoužívajte fotografie zobrazujúce konzumáciu alkoholu.

Nepoužívajte fotografie, na ktorých fajčíte alebo fajčíte.

Pointou celého je, že ak nemáte business fotku, tak je najlepšie navštíviť fotografa. Chceme zdôrazniť, že fotografia by mala byť vhodná k formálnemu dokumentu. Najdôležitejšie je aby fotka pôsobila profesionálne, a aby ste sa na seba skutočne podobali. Možno si myslíte, že všetky fotografie v životopisoch sú rovnaké a nemá zmysel priplácať si za profesionálne fotografie hlavy. Avšak fotografia je prvá vec, ktorú zamestnávatelia vidia, a na základe nej si vedia urobiť rýchle úsudky.

Mgr. Bianka Tóthová, Online Marketing Specialist

Pridajte Komentár

Solverwp- WordPress Theme and Plugin