Ako na správny TIME MANAGEMENT?

Time management je schopnosť plánovať a organizovať, ako trávite svoj čas, aby ste boli čo najproduktívnejší. Je to zručnosť, ktorá vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele, zlepšiť kvalitu života a dosiahnuť úspech vo všetkých oblastiach vášho života.

Existuje mnoho vecí, ktoré vám môžu brániť v správnom time managmente. Môžete mať príliš veľa úloh, ktoré musíte urobiť naraz, alebo môžete nejakú úlohu odkladať jednoducho preto, že je nudná.

Čas je najcennejším zdrojom, ktorý máme, a všetci máme len 24 hodín denne. Je dôležité hospodáriť s ním múdro, aby sme každú minútu využili efektívne a účinne. Time management môže byť náročná úloha, ak neviete, ako na to. Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých krokov však môžete zabezpečiť, aby boli vaše každodenné činnosti dobre naplánované tak, aby ste dosiahli maximálnu produktivitu a úspech v živote.

Ak chcete lepšie hospodáriť s časom, tu je niekoľko tipov:

  1. Vytvorte si zoznam svojich každodenných činností a stanovte si ciele. Ciele sú základom úspešného života, preto sa uistite, že ste si stanovili realistické ciele a podnikli kroky na ich dosiahnutie.
  2. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je rozdeliť veľké úlohy na menšie, aby sa zdali byť zvládnuteľnejšie, než v skutočnosti môžu byť. Ak máte napríklad jeden veľký projekt, ktorý máte odovzdať v piatok popoludní o 16.00 h, rozdeľte ho na menšie kroky, napríklad v pondelok ráno – preskúmanie témy; v utorok ráno – načrtnutie dokumentu; v stredu ráno – napísanie prvého návrhu; vo štvrtok
  3. Plánujte dopredu pomocou harmonogramov a kalendárov. Ak potrebujete organizovať svoj rozvrh podľa rozvrhov iných ľudí, potom použite online kalendár, ako je Kalendár Google alebo Kalendár Microsoft Outlook, aby každý vždy vedel, čo sa deje v živote toho druhého.
  4. Robte si prestávky, keď je to potrebné. Pracujte v krátkych časových intervaloch namiesto dlhých úsekov naraz; pomôže vám to vyhnúť sa vyhoreniu a celkovo zvýšiť produktivitu tým, že vaša myseľ bude svieža.
  5. Nastavte si pripomenutia v telefóne alebo počítači, aby sa vám nestalo, že zabudnete na úlohy, ktoré máte splniť dnes alebo zajtra – tieto nástroje môžu tiež sledovať, koľko času už uplynulo, ak potrebujete dodatočný impulz k dokončeniu úlohy načas!
  6. Obmedzte rozptyľovanie tým, že vypnete na telefóne oznámenia na Instagrame, Facebooku a Tik Toku- najmä oznámenia, ktoré blikajú jasnými farbami – a pred začatím práce na dôležitom projekte zatvoríte iné aplikácie, aby vás nič nerozptyľovalo od toho, čo treba urobiť práve teraz!

Hlavne nezabudnite, že čas je jednou z najcennejších komodít v živote. Nemôžeme si kúpiť viac času, ale môžeme ho múdro využívať.

Mgr. Bianka Tóthová, Online Marketing Specialist

Pridajte Komentár

Solverwp- WordPress Theme and Plugin